Tenisz

Tenisz: Murray faképnél hagyja Nadalt!

""

A tokiói tenisztorna elődöntőjében a kanadai, Milos Raonic egy 166 perces csatában múlta felül az olimpiai bajnokot, Andy Murrayt. A huszonöt esztendős brit teniszező a veresége ellenére is örülhetett, ugyanis a most szerzett 180 ponttal a hétfői ATP-világranglistán már Rafael Nadal előtt fog szerepelni. Érdekesség, hogy Murray a hagyományos világranglistán már korábban megelőzte spanyol riválisát, aki a wimbledoni Grand Slam-torna második fordulója óta nem versenyzett.

Visszatérve a Raonic – Murray párharcra. A huszonegy esztendős montenegrói születésű Raonic a 2012-es esztendőben másodszor győzte le a brit világklasszist. A világranglista 15. helyén álló fiatal teniszező áprilisban a Barcelona Open Banc Sabadell torna negyeddöntőjében verte meg két szettben (6:4, 7:6) Murrayt. Érdekesség, hogy a világelsőségre pályázó Murray a US Open negyedik fordulójában visszavágott Raonicnak.

Murray legközelebb a sanghaji ATP 1000-es tornán fog elindulni. A brit teniszező címvédőként vesz részt a tornán és nem lesz egyszerű dolga, ugyanis az elődöntőben Roger Federer, míg a döntőben Novak Djokovics várhat rá.